Financování a bankovní úvěry

Financování

Běžně pro naše klienty, v rámci jiných, zejména dotačních aktivit, provádíme výběrová řízení na nejvýhodnější nabídky úvěrů od bank a to zdarma.

V současné době jsou úrokové sazby vyšší, než jsme v minulých letech byli zvyklí. Přesto společně najdeme nejnižší možný úrok, který lze získat.

Propočet a způsob financování stavebních činností je v jednotlivých případech odlišný.

 

Note: Provedeme Vám zdarma odhad stavebních nákladů a rozbor možností financování.


 

Bankovní úvěry

V investicích se vyskytují jako základ financování. Při dnešních úrokových sazbách si určíme s rezervou výši, jakou můžeme měsíčně splácet a vyjde nám délka splácení.

V případě dotací na úroky z úvěru tyto bývají omezeny maximální dobou splácení. Můžeme postupovat i opačně. Zadáme maximální dobu splácení a vyjde nám nejekonomičtější splátka pro daný případ.

Výšku úrokové sazby u všech bank ovlivňuje délka fixní sazby. Jestli použijeme PRIBOR, což je úroková sazba bez fixace, (roční výpočet odvíjen ročně vyhlášeným základem ČNB), dostaneme se na nejnižší možnou sazbu a nejlevnější úvěr. Banky si při fixaci nechávají zaplatit riziko případného pohybu sazby. V tomto případě si necháváme o něco větší rezervu na splátky.

 

Note: V případě zájmu provedeme soutěž na bankovní úvěr - neformálně formou poptávky při stejně zadaných podmínkách.